اندازه‌گیری پارامترهای الکتریکی:

در تابلوهای برق جهت اندازه‌گیری کلیه پارامترهای الکتریکی، مدیریت مصرف، تفکیک مصارف داخلی در کارخانجات و صنایع، نظارت بر تولید و مصرف در پستهای برق در کلیه سطوح ولتاژی دو دستگاه مدل B851 و B821 به کار می‌روند. با استفاده از مرکز اندازه‌گیری مدل B851 و یا کنتور سه فاز مدل B821 امکان ارسال اطلاعات به کامپیوتر و پیاده‌سازی یک سیستم مانیتورینگ و مدیریت انرژی به راحتی فراهم می‌گردد.B851

چنانچه نياز به اندازه‌گيري هارمونيک، ثبت کليه پارامترها، مانیتورینگ انرژی و مدیریت مصرف داريد مدل B851 مي‌تواند نياز شما را برآورده کند. از آنجا که اين دستگاه از دقت بالايي برخوردار است (0.2 %)، خطاهاي ولتاژي و جرياني (پيک ولتاژ و افت جريان) را تا بازه زماني حداقل msec20 تشخيص داده و ثبت مي‌نمايد (events).
چنانچه به هر دليل شبکه موجود ميان کنتورها و کامپيوتر قطع شود کل اطلاعات اندازه‌گيري شده در حافظه داخلي مدل B851 ثبت مي‌شود و پس از وصل مجدد شبکه، قابل خواندن (download) توسط کامپيوتر مي‌باشد.
همچنين در شرايطي که امکان هيچ‌گونه سيم‌کشي و شبکه از کنتور به کامپيوتر نباشد، شما مي‌توانيد اطلاعات ثبت شده در حافظه داخلي دستگاه B851 را با انتخاب تاريخ مورد نظر، بر روي کارت حافظه خارجي کپي کرده و توسط کارت‌خوان به داخل کامپيوتر (نرم‌افزار ساما) انتقال داده و پردازش و گزارشگيري نماييد.


 • کنتور سه فاز تعرفه دار مدل B821/ پاورمتر/ آنالایزر مولتی فانکشن/ مولتی متر
 • B821

  از آنجا که حافظه داخلي اين دستگاه اندک مي‌باشد، از ميان مقادير اندازه‌گيري شده، مقدار انرژي مصرفي در حافظه ثبت مي‌گردد (مانند کنتورهاي خانگي) پارامترهاي ديگر از طريق شبکه RS485 به کامپيوتر انتقال مي‌يابند. بنابراين تا زماني که نرم‌افزار ساما بر روي کامپيوتر در حال اجرا مي‌باشد، داده‌هاي کنتور در کامپيوتر ذخيره مي‌شوند. چنانچه اين شبکه قطع شود، تا وصل مجدد و ارتباط با نرم‌افزار، داده‌اي در کامپيوتر ذخيره نمي‌گردد. (در مدت زمان قطع بودن شبکه، داده‌اي ثبت نخواهد شد). لازم به ذکر است که کليه پارامترهاي اندازه‌گيري شده از روي صفحه نمايش به‌صورت لحظه‌اي قابل خواندن مي‌باشند. • جدول مقایسه‌ای B851 و B821 • آلارم یونیت مدل B971/ ثبات آلارم

  این دستگاه جهت نمایش، ثبت و مانیتورینگ آلارم‌ها در پستهای فشار قوی، نیروگاهها، پالایشگاهها، و پتروشیمی‌ها به کار می‌رود. مزیت عمده این دستگاه، ثبت کلیه آلارم‌ها و زمان دقیق وقوع آنها، همچنین پورت ارتباطی RS485 با پروتکل MODBUS جهت ارتباط با کامپیوتر و شبکه دستگاههای دیگر می‌باشد.
  B971

  مرکز اندازه‌گیری آنالوگ مدل B631/ آنالوگ سنتر

  جهت اندازه‌گیری و ثبت پارامترهای آنالوگ نظیر دما، فشار، لرزش، 0-10 VDC و ... به کار می‌رود.
  با استفاده از این دستگاه، امکان برقراری ارتباط شبکه بین دستگاههای مختلف و مانیتورینگ آنلاین فراهم می‌باشد.
  آنالوگ سنتر مدل B631 جهت استفاده در نیروگاهها، تجهیزات حرارتی و برودتی، کوره‌ها و ... همچنین برای اندازه‌گیری و اعلام آلارم ترانس‌های فشار قوی بسیار مناسب می‌باشد.


  B631

  نمایشگر تپ پوزیشن مدل B911

  این دستگاه جهت نمایش موقعیت تپ ترانس در پست‌های فشار قوی به کار می‌رود. با استفاده از نمایشگر تپ پوزیشن مدل B911 امکان ارسال اطلاعات به صورت 4-20 mA به RTU فراهم می‌گردد.

  B911

  سیستم مانیتورینگ پست‌های توزیع

  این سیستم که جهت داده‌برداری و مانیتورینگ پست‌های توزیع طراحی و تولید شده است، با استفاده از مرکز اندازه‌گیری مدل B851 کلیه
  پارامترها را با دقت بالا اندازه‌گیری و ثبت می‌کند و توسط مودم GSM به مرکز ارسال می‌کند.
  ضمناً کلیه آلارم‌ها و وضعیت‌های مورد نظر کاربر نیز از طریق بستر GPRS بر روی کامپیوتر مرکز و یا گوشی موبایل کاربر به صورت آنلاین قابل
  مشاهده است.
  امکان دادن فرمان نیز از روی گوشی تلفن همراه و همچنین کامپیوتر مرکز نیز از قابلیت‌های برجسته این سیستم"مانیتورینگ پست‌های توزیع"
  می‌باشد.
  سیستم حفاظت، کنترل و مانیتورینگ ایستگاه پمپاژ مدل B531

  کاربرد سیستم حفاظت کنترل و مانیتورینگ ایستگاه پمپاژ مدل B531، در ایستگاههای پمپاژ، چاههای آب و مخازن جهت مانیتورینگ، حفاظت و کنترل وضعیت انرژی، اطلاع از دزدی، قطعی برق، آتش سوزی و ... می‌باشد. همچین جهت حفاظت از سوختن الکتروموتورها و کاهش هزینه‌های تعویض و تعمیر، جلوگیری از سرریز مخازن و ... بسیار توصیه می‌گردد.
  B531

  مبدلهای شبکه RS485

  این مبدل‌ها جهت تبادل اطلاعات میان دستگاههای اندازه‌گیری و نرم‌افزار مانیتورینگ در شبکه RS485 به منظور انتقال کلیه اطلاعات به کامپیوتر به کار می‌روند.
  مبدل‌های شبکه RS485 در انواع مختلف با خروجی‌های RS232، USB یا Ethernet، توسط شرکت باسط پژوه طراحی و تولید شده‌اند.
  RS485

  سیستم اندازه‌گیری و مانیتورینگ انرژی (نرم افزار ساما)

  نرم‌افزار سیستم اندازه‌گیری و مدیریت انرژی (ساما) جهت مانیتورینگ Online و Offline کلیه دستگاههای اندازه‌گیری و آلارم شرکت باسط پژوه و هم‌چنین مدیریت مصرف انرژی به کار می‌رود.
  به کمک این نرم‌افزار می‌توان کلیه مصارف برق و انرژی، آلارم‌ها و زمان دقیق وقوع آنها، پارامترهای آنالوگ نظیر دما، فشار و ... را به صورت Online مشاهده نمود.
  با این روش کلیه اطلاعات پراکنده انرژی و مصرف برق، دما، آلارم‌ها و ... که ممکن است در سطح کارخانه یا صنعت پراکنده باشند، بدون مراجعه اپراتور به محل وقوع، به صورت یکجا در یک کامپیوتر و به محض رخ دادن قابل مشاهده می‌باشند.  Lock_promotion

  نرم‌افزار مانیتورینگ ساما در سه بخش با قابلیت‌های گوناگون عرضه می‌گردد: